בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל

כל מה שצריך לדעת על בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל זאת מורשת של עשרות שנים, יהודים מכל העולם מגיעים במיוחד לעיר הקודש ירושלים לחגוג את בר המצווה של בנם. אז מה עושים? איך מתכננים ומה חשוב לזכור להכין לפני. כדי שיום בר המצווה בכותל יהפוך להיות יום שלא תשכחו כל החיים!

אז כמו כל דבר הכל מתחיל בתכנון נכון ובהתאמת הפרטים לאנשים שצפויים להגיע לאירוע. בר מצווה בכותל יכולה לכלול תפילה בלבד ויכולה להפוך ליום שלם שלח חוויה בלתי נשכחת.

1. קביעת תאריך

בר מצווה בכותל תלוייה במספר רק של גורמים ולכן תיאום תאריך מספיק זמן מראש חשובה להבטחת אירוע מושלם. תחילה צריך לקבל החלטה מתי נקיים את הבר מצווה ביחס ליום בו חתן הבר מצווה מגיע לגיל 13 ויום. רוב האנשים לא נוהגים לחגוג בר מצווה ועלייה לתורה לפני הגיעו של בנם לגיל 13. אך במקרים מיוחדים בעיר אצל תושבי חוץ קיימים מקרים בהם מחליטים לחגוג קצת לפני התאריך המיועד.

בר מצווה בכותל אפשר לקיים בימי שני וחמישי בהם נהוג ע״פ היהדות לקרוא בתורה בתפילת שחרית. אך ישנם ימים נוספים בהם ניתן לחגוג בר מצווה שאינה בימי שני או חמישי כמו במקרה של ראש חודש בו גם נהוג לקרוא בתורה.

2. מפיק מקצועי או לארגן הכל לבד

לאחר שקבעתם תאריך לחגיגת בר מצווה בכותל הגיע הזמן לקבל החלטה אם להעיזר בחברת הפקת אירועים בכותל או לחילופין לנסות לבדוק ולתאם מול כל הגורמים המעורבים באותו יום. לכל דבר יש יתרונות וחסרונות אך נראה שבמקרה הזה גוברים היתרונות על החסרונות. מפיק מקצועי מכיר את הספקים המתאימים ומאפשר לכם להיות רגועים ביום האירוע מבלי לדאוג לתיאומים. גם עלות המפיק אינה בעיה מכיוון שלחברת הפקת אירועים הכח מול הספקים לקבל מחירים זולים יותר עם חבילות טובות יותר ולכן עלות חברת ההפקה מתקזזת עם החסכון הכספי בסגירת ספקים.

הפקת בר מצוות בכותל משפחת ששון8
3. הסעה מאורגנת או הגעה עצמאית

אזור הכותל המערבי בירושלים הוא אזור צפוף ולא נח מבחינה תחבורתית. אם אתם בונים עם הגעת אורחים באופן עצמאי כדי לקחת בחשבון שאין חנייה קרובה לכן יש להעזר בחניונים קרובים ושימוש במוניות להגעה לרחבת הכותל. האופציה השנייה העומדת לרשותכם היא הסעה מסודרת מכל רחבי הארץ. אוטובוס פרטי ממוזגן שאוסף את כל האורחים מנקודה בה אתם קובעים. עוצר לכם באזור ארוחת הבוקר לפני התפילה. משם לוקח אתכם עד לאזור הכותל ובסוף התפילה מחכה לכם ליד הכותל לאיסוף למסעדה לארוחת צהריים.

4. תפילה בכותל או ב?

אז כמובן שרוב האנשים רגילים לעשות את בר המצווה ברחבת הכותל אך קיימים אזורים נוספים לתפילה באזור הכותל. ניתן לבצע תפילות בבתי הכנסת העתיקים ברובע היהודי מעל רחבת הכותל, קיימת אפשרות לבצע תפילה באזור קשת דווידסון בתוספת תשלום וכמו כן ניתן לקיים תפילה בכותל המקורה בימים בהם חם או קר מידי. בכל מקרה גם אם תחליטו לבצע תפילה ברחבת הכותל חשוב שהמפיק שלכם ידאג מראש לשולחן עם הצללה באזור קרוב לעזרת הנשים כדי שגם הנשים יוכלו להנות מבר המצווה.

הפקת בר מצווה בכותל8
מעוניינים לקבל הצעה זריזה?


    5. אטרקציות ופעילויות נוספות

    אז כמובן שחוץ מתפילה רצוי גם לתת דגש לשאר הפרטים שיעטפו את היום בצבע חגיגי. קיימות מספר אפשרויות להעשיר את היום. הראשונה שבחרנו לציין היא תהלוכה בלווי שופרות תופים וכלי נגינה. לאחר התהלוכה אפשר לצרף הפרחת בלונים לכל הקבוצה.

    הקרן למורשת הכותל מעניקה תעודה לכל בר מצווה לכן חשוב לא לדלג על הדוכן שלהם. באירועים בהם קיימים מפיקי אירועים נוהגים לעשות טקס קולמוס. בו חתן בר המצווה זוכה לכתוב אות על קלף של ספר תורה.

    בסיום התפילה ניתן לשלב לאורחים אטרקציות מקומיות כמו סיור במנהרות הכותל. קחו בחשבון שאם אין לכם חברת הפקה שתתאם שעת ביקור אתם עלולים להמתין זמן רב בתורים בתוקפות בהם יש תיירות מוגברת.